Hydro Cooler

ÜRKER CHILLER

Hydro Cooler

Hydro Cooler birçok meyve, sebze ve kabuklu küçük deniz hayvanlarının ön soğutmalarında, Türkiye'de özellikle kiraz üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Bahçelerde Hydro Cooler ile gerçekleştirilen ön soğutma prosesi, yurdumuzun tarımsal ürünlerinin gözdesi olan kiraza kalitesi ile ilgili yurt dışında haklı bir itibar kazandırmıştır. Şirketimiz tarafından üretilen Hydro Cooler cihazları ülkemizin önde gelen tarımsal ihracat firmaları tarafından kullanılmaktadır.
Ürker Hydro Cooler cihazı ürünlerde büzülme, kilo kaybı, lezzet kaybı gibi zararların önlenmesi ve raf ömrünün arttırılması için imal edilmiş, proses süresi hızlı bir ön soğutma ünitesidir.
Bahçede ortalama +30°C de olan kirazın sıcaklığı Hydro Cooler’daki ön soğutma ve yıkama işleminden sonra +2°C ila +4°C ye düşmektedir. Konveyör hızı ihtiyaca göre ayarlanabilmektedir.
Dünyanın çeşitli ülkelerinde benzer özellikteki Hydro Cooler'lar dondurulmuş ürün tesislerinde şoklama prosesi öncesi ön soğutma amaçlı da kullanılmaktadır. Bu ürünler arasında bezelye, kavun, havuç, salatalık, kornişon ve mısır sayılabilir. Bu uygulama işletmeler için çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Şoklama zamanının kısaltılması ile (%20-%30) enerji tasarrufu ve bununla birlikte kaliteli şoklanmış ürünler gibi.

Hydro Cooler 'ların kullanım amacına göre sınıfları

*Mobil Hydro Cooler
*Sabit Hydro Cooler
Mobil Hydro Cooler treyler dorsesi veya kamyon üzerine monte edilerek her yerde (ürün toplama mahali, bahçe, fabrika v.b.) gerekli elektrik enerjisi verilerek çalıştırılır.( Hydro Cooler'a ekipmanlar üzerinde akupleolup freon gazlı soğutma sistemi ile çalışır.)
Sabit Hydro Cooler soğuk hava depolarında mevcut soğutma sistemine bağlanarak çalışır.

İletişime Geçiniz
Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?